XV Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy

6 maja 2015 o godz. 10:00 odbył się XV Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy. Miejscem konkursu była nasza sala gimnastyczna, która wtedy zupełnie nie wyglądała jak sportowa. O godzinie 10:00 zebrało się 7 drużyn, w tym nasza w składzie z Dominiką Nowakowską z Vb, Maciejem Gruzą z klasy IV i Arturem Kempińskiem z klasy V. Jurorzy byli mili, sympatyczni oraz co najważniejsze niezbyt surowi 🙂 Były to trzy panie bibliotekarki z legionowskich szkół podstawowych i nasza pani Anna Lipińska. Było wiele kategorii. Nasi uczestnicy na pewno zapamiętają kilku prowadzących w wielkich okularach, były to dziewczyny z gimnazjum. Nasza szkoła zdobyła wysokie punkty we wszystkich konkurencjach. Jedną z nich było poznawanie , z jakiej lektury pochodzi scenka. Lekturami konkursowymi były: ,,Tajemnica człowieka z blizną", ,,Nawiedzony dom" oraz ,,Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi". Ostatnią i najśmieszniejszą konkurencją było korowód postaci. Ale był ubaw, gdy na scenie pojawili się m.in. babcia w kasku motorowym, góral, hydraulik, Japonka i trzy zombie!!! Czas umilił nam także występ zespołu Dzwoneczki. Ostatnim etapem konkursu było... ogłoszenie wyników! Nasza szkoła zajęła 1. miejsce z półpunktową przewagą nad Szkołą Podstawową nr 7! Wszyscy bardzo się cieszyli, a uczestnicy dostali bardzo ciekawe nagrody. Myślę, że dzień był udany nie tylko dla zawodników biorących udział w konkursie, ale także dla uczniów.

Justyna Wendt

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress