Korespondujemy z Austrią i Turcją

listy TurcjaUczniowie szkoły podstawowej w Jabłonnie biorą czynny udział w programie wymiany listów w języku angielskim „Cambridge English Penfriends”. Klasa 5 koresponduje z rówieśnikami z Austrii.  Listy pisane są w wersji tradycyjnej, czyli papierowej. Uczniowie wiedzą już, jak list ma być napisany, aby druga osoba, do której list jest zaadresowany, mogła go przeczytać,  a następnie  odpisać. Wymieniają się listami przez cały rok szkolny. Często dostają też drobne upominki lub zdjęcia. Emocje sięgnęły zenitu, kiedy otrzymaliśmy zdjęcia grupowe i każdy mógł zobaczyć osobę, z którą pisze. Jest to jedna z przyjemniejszych form ćwiczenia pisania w języku angielskim.       foto klasa Austria   Ale to nie wszystko! Od długiego czasu poszukiwaliśmy kolejnej szkoły anglojęzycznej, a co za tym idzie uczniów, którzy chcieliby prowadzić korespondencję w języku angielskim z uczniami z pozostałych klas. I nareszcie przyszła dobra wiadomość z Turcji z METU Ulkem Primary School w Manisie. Otrzymaliśmy wiele listów, dlatego liczymy na owocną współpracę. Dzięki tym kontaktom większość naszych uczniów ma szansę korespondować w języku angielskim z rówieśnikami i w praktyce poznawać inne kultury, obyczaje oraz nowe słownictwo.     kl 5b kl 5a

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress