VI FESTIWAL TEATRALNY MASKA 2016 JUŻ ZA NAMI

Gimnazjum II b: Film We wtorek 10 maja jako pierwsi prezentowali się gimnazjaliści z klasy II B. Zaskoczyli widzów formą swojego wystąpienia, ponieważ był to film. Zrealizowali samodzielnie cały projekt, który wzbudził wiele pozytywnych emocji. Przede wszystkim dlatego, że uczniowie sami byli w filmie aktorami (cała klasa),  reżyserami (Dominika Kołtek, Natalia Szachna, Adrianna Kazimierska),  scenarzystami (Dominika Kołtek),  zaś montażem i kierownictwem produkcji zajął się Aleksander Kurpias. Film opowiadał o grupie ludzi, którzy borykają się  z wieloma problemami i przeciwnościami losu. Wszyscy spotykają się na zajęciach grupy wsparcia, podczas której dzielą się swoimi doświadczeniami.  Terapia spełnia swoje zadanie, życie bohaterów zaczyna się układać, a  ich problemy zaczynają się rozwiązywać. Na koniec filmu widzowie dowiadują się, jaki jest sekret spokojnego i udanego życia. Nad całością tego przedsięwzięcia czuwała wychowawczyni klasy II B pani Justyna Górska-Guzik.   Szkoła Podstawowa Jabłonna klasy Ia i IIb: „ Wolność, ojczyzna, naród” W środę mogliśmy podziwiać wspólny występ uczniów klasy I a i II b Szkoły Podstawowej w Jabłonnie. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawczyniami panią Martą Pawluk i Agatą Wysocką-Boszko podjęli się bardzo trudnego zadania: zdefiniowania w atrakcyjny i przystępny sposób wartości narodowych oraz wyjaśnienia pojęć związanych z konstytucją, ojczyzną i szeroko pojętą wolnością. Ciekawym pomysłem była interakcja z widownią, która spontanicznie odpowiadała na zadawane pytania dotyczące tematu spektaklu. Przedstawienie młodych artystów zostało wyeksponowane poprzez wspaniałe stroje, scenografię oraz pokaz slajdów związanych z polską przyrodą i hasłami wolnościowymi. Dopełnieniem całego spektaklu była oprawa muzyczna pod kierownictwem pani Karoliny Kwiatek. Na scenie zawitała różnorodność instrumentów: fortepian, skrzypce i ksylofon, a swoje umiejętności muzyczne prezentowali uczniowie klasy II b: Maks Dziobak - skrzypce i Nikodem Wodzyński - ksylofon. Swoim wystąpieniem chłopcy wzbudzili wiele pozytywnych emocji, a widownia nagrodziła ich gromkimi brawami.     Kuźnia teatralna „U Melpomeny”  Jabłonna: „Kubuś  Puchatek” W czwartek prezentowała się kuźnia teatralna „U Melpomeny” pod kierunkiem pani Doroty Papis w następującym składzie aktorskim: Malwina Dębska, Aleks Lewkiwski, Karim Kopański, Natalia Rębacz, Ania Morus, Ola Waszczyszyn, Maja Sankowska, Robert Miller (wszyscy z klasy IV b).  Spektakl opowiadał o przygodach Kubusia Puchatka i jego przyjaciół: Tygryska, Prosiaczka, Kłapołuchego i Zająca oraz Maleństwa i jego mamy Kangurzycy. Cała historia zaczyna się od wydarzenia, w którym to Kubuś Puchatek sięga po swój ukochany miodek i okazuje się, że tego pysznego miodku nie ma. Wtedy padają podejrzenia na mamę Kangurzycę. Reszcie przyjaciół również zaczynają przytrafiać się dziwne rzeczy.  Wspólnym mianownikiem wszystkich sytuacji staje się mama Kangurzyca, lecz czy słusznie? Splot kolejnych wątków tej akcji był niezwykle dowcipny, sytuacje zabawne, doprowadzające widzów do wybuchów śmiechu. Aktorzy świetnie grali swoje role, a dalsze losy Kubusia Puchatka i jego przyjaciół wszyscy śledzili z zaciekawieniem.     Kuźnia teatralna „U Melpomeny”  Jabłonna:  „Papierowy Yoda” W czwartek 12 maja prezentowała się również kuźnia teatralna prowadzona przez panią Dorotę Papis, z drugim przedstawieniem pod intrygującym tytułem „Papierowy  Yoda”. Aktorzy występujący w tym spektaklu w składzie: Dominika Kołtek, Adrianna Kazimierska, Filip Naumienko (II b gimnazjum), Mikołaj Petryga (I b gimnazjum), Małgosia  Chojnowska, Maja Jurga (klasa V NSP Jabłonna), Maja Kazimierska, Wiktoria Engelbrecht (klasa IV b NSP Jabłonna), Pola Borzęcka, Weronika Kołtek, Gabrysia Kwiatkowska (klasa IV a NSP Jabłonna) dołożyli wszelkich starań, aby spektakl wzbudził wielkie emocje. Nietuzinkowy pomysł na przedstawienie i wykonanie przykuły uwagę całej widowni, wszyscy w ciszy śledzili dalszy rozwój wydarzeń. Sztuka teatralna opowiadała o przygodach papierowego ludzika Yody, który znał odpowiedź na wszystkie pytania nurtujące uczniów. Yoda posiada zdolność rozwiązywania problemów, udziela mądrych i trafionych rad, bardzo dobrze radzi sobie z kłopotami młodych ludzi. Jest niezastąpiony, ale zasadnicze pytanie brzmi, czy papierowy Yoda istnieje? Jedni uważali, że jego istnienie jest oczywiste, inni zaś nie wierzyli w jego autentyczność. Efekt: oryginalne i humorystyczne przedstawienie, wywołujące pozytywne reakcje widzów.    

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress