Dzień Dobrego Słowa – 13 września

Kiedy mi rzucasz dobre słowo Kiedy usłyszę słowo dobre To dach wyrasta nad mą głową I nawet strach ma oczy modre. I chyba coś w tym jest. Dobre słowo ma moc niemal stwórczą. W dobrym słowie można się schronić i odpocząć, przeczekać złe czasy i otworzyć się na nowe. Dobre słowa budują przyjaźń i miłość. W naszej szkole bardzo dbamy o to, aby nasi uczniowie wiedzieli, jaką ma moc dobre słowo. Dlatego 13 dnia każdego miesiąca obchodzimy Dzień Dobrego Słowa. Tym razem  chcieliśmy zwrócić uwagę na sposób, w jaki się do siebie zwracamy. Pod kierownictwem pani Agnieszki Godlewskiej każda klasa miała za zadanie stworzyć Słońce Dobrych Słów. Promieniami tych słońc  stały się odrysowane i wycięte dłonie naszych uczniów z zapisanymi słowami, którymi chcieliby, aby się do nich zwracać. Teraz słońca ozdabiają sale lekcyjne i przypominają o tym, że  jedno dobre słowo może naprawić to, co zepsuło wiele słów złych.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress