VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

tabliczka-mnozenia-2W tym roku nasza szkoła wzięła aktywny udział w Światowym Dniu Tabliczki tabliczkamnoz2Mnożenia, który obchodzony jest 30 września. Przebiegał on pod hasłem: "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają". Spośród uczniów klas IV wyłonieni zostali egzaminatorzy, którzy już od godzin porannych witali w drzwiach rodziców i zachęcali do udziału w naszej akcji. Również w czasie przerw egzaminatorzy sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia wśród starszych kolegów i koleżanek, a także pracowników szkoły. Zadanie polegało na wylosowaniu, a następnie rozwiązaniu kilku przykładów o różnym stopniu trudności. Zdany pomyślnie egzamin kończył się uzyskaniem tytułu Eksperta Tabliczki Mnożenia.   tabliczkamnoz1 W czasie zajęć lekcyjnych uczniowie klas IV-VI z wielkim zaangażowaniem zmagali się łamigłówkami matematycznymi związanymi oczywiście z tabliczką mnożenia.  Dzień ten był doskonałą okazją, by po wakacjach powtórzyć i utrwalić tabliczkę mnożenia. Osoby, którym w tym roku niestety nie udało się zdać pomyślnie egzaminu, zachęcamy do intensywnej powtórki i sprawdzenia się za rok ; )    

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress