Dzień Papieski – 9.10.2016

16 października 1978 roku, gdy zegar pokazał godzinę 18.18, nad Kaplicą Sykstyńską pojawił się biały dym zwiastujący światu wybór kolejnego następcy św. Piotra. Nikt wówczas nie przypuszczał, że wybór ten zmieni losy całego świata. O godzinie 19.20 na balkonie ukazuje się oczekiwany papież, by udzielić pierwszego błogosławieństwa urbi et orbi. I tak rozpoczyna się niezwykły pontyfikat Jana Pawła II, który sprawił, że cały świat zaczął patrzeć w kierunku Watykanu uważniej niż kiedykolwiek. Na pamiątkę tego wydarzenia od 16 lat w niedzielę poprzedzającą dzień 16 października obchodzimy Dzień Papieski. Nasza szkoła należy do wielkiej rodziny szkół im Jana Pawła II, dlatego 9 października 2016 r. w Kościele pw. Matki Boskiej Królowej Polski w Jabłonnie odbyła się akademia upamiętniająca naszego patrona. Za przygotowanie aktorów, czyli uczniów klas I, IV i V odpowiedzialni byli: wychowawczyni klasy I Pani Agnieszka Godlewska, Pani Karolina Kwiatek i Pana Wojciech Idzik. Wyrecytowane wiersze, anielski śpiew i atmosfera spowodowały, że wielu osobom popłynęły po policzkach łzy wzruszenia. To była fantastyczna lekcja miłosierdzia...

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress