Październikowy Dzień Dobrego Słowa

Dzień Dobrego Słowa w październiku upłynął nam pod hasłem "Życzliwość". Zorganizowali go uczniowie klasy II A i II B wraz z wychowawczyniami. 13 października spotkaliśmy się na sali gimnastycznej i każda klasa mogła wypowiedzieć się, jak rozumie to słowo, co ono dla niej oznacza. Potem przedstawiciele klas odszukali porozwieszane po całej szkole plakaty z wizerunkami i opisami działalności osób znanych, które łączy jedna cecha - życzliwość. Osobami tymi okazali się między innymi: Anna Dymna, ks. Kaczorowski, Robert Lewandowski. Nie zabrakło wśród nich oczywiście patrona naszej szkoły - Jana Pawła II, obecnego papieża Franciszka i Matki Teresy z Kalkuty, a także kilku sławnych postaci z bajek Disneya lub kultowych celebrytów jak Angelina Jolie, Madonna czy Joanna Krupa. Mówiliśmy o ich działalności charytatywnej na rzecz innych. Na koniec stwierdziliśmy, że my wszyscy - uczniowie Niepublicznej Szkoły im. Jana Pawła II możemy znaleźć się w gronie osób pomagających, życzliwych. Oczywiście na miarę naszych możliwości. Wymyśliliśmy kilka akcji charytatywnych i wraz z samorządem szkolnym postaramy się je urzeczywistnić. Już wiemy, że warto być życzliwym!  

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress