TITLE

DESCRIPTION

Zajęcia OSP Warszawa-Białołęka z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej

Zdrowie i życie są najważniejsze, dlatego rozumiemy, jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Udzielanie pierwszej pomocy dotyczy nie tylko wypadków drogowych, chociaż na ogół tak to wszyscy kojarzą. Potrzeba udzielenia natychmiastowej pomocy może zaistnieć wszędzie, np. w domu, gdy ktoś po prostu zasłabnie. Dlatego w dniach 17-21 listopada 2016 r. w szkole w Jabłonnie zostały przeprowadzone profesjonalne zajęcia  z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Instruktaż przeprowadzili ratownicy medyczni z OSP Warszawa-Białołęka. Uczniowie klas 0-6 zostali przeszkoleni w zakresie podstaw udzielania pierwszej pomocy BLS-AED. Dowiedzieli się, jak sprawdzać przytomność i oddech osoby poszkodowanej, uciskać klatkę piersiową i wykonywać oddechy ratunkowe, jak obsługiwać automatyczny defibrylator zewnętrzny (AED) oraz jakie są zasady wzywania karetki i co to jest pozycja bezpieczna. Dziękujemy bardzo ratownikom medycznym OSP Warszawa-Białolęka za cenną lekcję!    

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress