TITLE

DESCRIPTION

Wybieram wodę!

Szkoła w Jabłonnie przyłączyła się do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Wybieram wodę”. Program jest wspólną inicjatywą Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Instytutu Promocji Zdrowia i Dietoterapii i jest objęty honorowym patronatem Ministerstwa Zdrowia. Uczniowie bardzo aktywnie zaangażowali się w akcję. We wszystkich klasach przeprowadzono lekcje tematyczne. Po zajęciach uczniowie młodszych klas stworzyli plakaty informujące o zawartości wody w produktach spożywczych oraz namawiające do  picia wody, zaś uczniowie klas starszych przygotowali ulotki zachęcające do oszczędzania wody, dbania o jej czystość. Plakaty zawisły na ścianach naszej szkoły, zaś ulotki rozdano przechodniom ulic Jabłonny i Legionowa. W ten sposób chcieliśmy podzielić się naszą wiedzą z innymi. Finał akcji miał miejsce w piątek 2 grudnia, kiedy zebraliśmy się na sali na wyjątkowym spotkaniu. Uczniowie klasy IIIa  i IVa przygotowali i przedstawili prezentacje dla swoich kolegów. Dzięki nim wszyscy uświadomiliśmy sobie, jak woda jest ważna w naszym życiu, jak dbać o nawodnienie naszych organizmów, a także jak dbać o samą wodę, która jest naszym skarbem. Jednak najciekawszą częścią piątkowego spotkania były eksperymenty z użyciem wody przygotowane przez uczniów klas IV-VI, pod kierownictwem nauczycielki przyrody pani Hanny Reczek. Na tę chwilę sala przemieniła się w laboratorium, a uczniowie zyskali wiedzę na temat właściwości wody i jej stanów skupienia. Pokazy zafascynowały wszystkich, a prezentujący uczniowie wyjaśniali, co kryje się za spektakularnymi zjawiskami. Teraz już wszyscy wiemy, dlaczego zimne ognie nie przestają się palić i skrzyć nawet w szklance wody.  

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress