TITLE

DESCRIPTION

Warsztaty o prawach przysługujących pacjentom

Jakie prawa ma dziecko-pacjent, a jakie jego rodzice w systemie opieki zdrowotnej? Jakie prawa przysługują dzieciom, zarówno podczas ich dłuższego pobytu w szpitalu, jak i w czasie wizyt u lekarza, w punkcie szczepień czy podczas pobierania krwi? Na te pytania nasi uczniowie dostali odpowiedź podczas warsztatów o prawach przysługujących pacjentom, przeprowadzonych w naszej szkole przez ekspertki Biura Rzecznika Praw Pacjenta przygotowanych we współpracy z Ministrem Edukacji Narodowej oraz Ośrodkiem Rozwoju Edukacji. Podczas zajęć uczniowie poznali zapisane w Karcie Praw Dziecka-Pacjenta prawa przysługujące im i ich rodzicom, rozmawiali o swoich doświadczeniach w korzystaniu z pomocy medycznej, rozważali przypadki, które mogłyby się zdarzyć w placówce medycznej i rozstrzygali, które prawa pacjenta miałyby wówczas zastosowanie. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały upominki i dyplomy „Ekspert w dziedzinie Praw Dziecka”, a każda klasa wzbogaciła się o książkę Grzegorza Kasdepke „Kuba i Buba w szpitalu, czyli o prawach dziecka - pacjenta niemal wszystko!”  

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress