TITLE

DESCRIPTION

WRZEŚNIOWY DZIEŃ DOBREGO SŁOWA

13 września odbył się w naszej szkole Dzień Dobrego Słowa pod hasłem MOTYLE, który został przeprowadzony przez młodzież z klasy 6a. W tym dniu wszyscy przywiązywaliśmy szczególną uwagę do naszych wypowiedzi, w których używaliśmy słów miłych, przyjaznych, a zrezygnowaliśmy z takich, które sprawiają innym przykrość lub obrażają. Zanim uczniowie zabrali się do pracy, został im przeczytany tekst dotyczący  słów, które mają nas łączyć – w działaniu, w myśleniu i tworzeniu. Cudowne narzędzie, jakim jest język, umożliwia nam zbliżenie się do drugiego człowieka i pozostawanie blisko. Język umożliwia nam łączenie światów, w jakim żyją ludzie. Czasem jednak język, który ma za zadanie łączyć, dzieli. W najważniejszych sytuacjach likwiduje mosty, albo pozwala im się spalić, gdy ktoś roznieci ogień. W innych sytuacjach stawia blokady, które powodują, że albo inni nas nie słuchają, albo nie mówią nam różnych rzeczy. Język to nie tylko chęć komunikowania się z jakąś osobą, ale chęć przebywania z nią. Uczniowie mieli za zadanie udekorować, według własnego pomysłu, własnoręcznie wykonanego motylka. Obok przepięknych dekoracji miały znaleźć się miłe i pełne szacunku słowa, które można powiedzieć koledze, koleżance z klasy. Po ukończonej pracy każdy wręczył wybranej osobie motylka. Wszyscy otrzymali pięknego motylka i powiesili na tablicy w klasie. W tym dniu dzieci były zachęcane do tego, aby uważać, co się mówi oraz wytwarzać w sobie nawyki nieużywania słów, które mogą ranić albo zamykać. Mogliśmy się wszyscy połączyć i zrodzić potężną przemianę siebie, innych i świata.  

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress