TITLE

DESCRIPTION

Spotkanie z muzyką – uczniowie uczniom

11 stycznia 2018 odbyło się "Spotkanie z muzyką", przygotowane przez uczniów Niepublicznego Europejskiego Gimnazjum Językowego w Legionowie pod kierunkiem Pani Urszuli Chrulskiej. Nasi uczniowie z klas I-III mieli możliwość m.in. dowiedzieć się, jak zbudowane są wiolonczela i skrzypce, jaka jest między nimi różnica, nie tylko w wyglądzie, ale również w brzmieniu. Już na początku urzekł nas "Taniec neapolitański" Czajkowskiego w wykonaniu Asi. Dzieci dowiedziały się, jak fachowo nazywa się „szarpanie za sznurki" (pizzicato). Kolejnym utworem była zagadka muzyczna - należało wskazać, kto grał "pierwszy głos" , "drugi głos", a kto akompaniował. Nasi mali słuchacze poradzili sobie z zadaniem śpiewająco.  Z kolei utwory "Dobro dziel bez końca", "Last Christmas",  "Mizerna cicha", "Mroźna zima", "Mario, czy Ty wiesz" wprowadziły wszystkich uczestników we wspaniały nastrój.  Na zakończenie młodzi muzycy zaprosili do wspólnego grania i śpiewania kolędy "Lulajże, Jezuniu" oraz "Wśród nocnej ciszy".  Dziękujemy za piękną podróż w zaczarowany świat dźwięków i artystycznych emocji , jakie niewątpliwie rodzą się podczas kontaktu ze sztuką.    

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress