TITLE

DESCRIPTION

Warsztaty Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu

Wcielanie się w role posłów, planowanie  rozwoju Jabłonny i realne pomysły, jak pomagać lokalnej społeczności -  nasi szóstoklasiści wzięli udział w warsztatach Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu. Podczas warsztatów uczniowie, pod czujnym okiem przedstawiciela ze stowarzyszenia Klub Jagielloński, przeprowadzili pozorowane wybory samorządowe, wybrali przyszłego prezydenta Jabłonny - brawo dla Marcina z VIA - oraz opracowali budżet gminy. W trakcie tej symulacji operowali realnymi kwotami, którymi dysponuje nasza gmina i przeznaczali je na zadania, które musi ona realizować. Oczywiście wiązało się z szeregiem problemów, a wiec dyskusja była gorąca, bo planowanie wydatków i związana z tym odpowiedzialność za rozwój gminy wcale nie są łatwe. Nasza młodzież wykazała się rozwagą i odpowiedzialnością. Jesteśmy dumni i patrzymy z optymizmem w przyszłość, widząc, że wielu z naszych uczniów już teraz, w tym wieku, rozumie potrzeby budowania społeczeństwa obywatelskiego.  

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress