TITLE

DESCRIPTION

Dzień Bezpiecznego Internetu

Na przełomie stycznia i lutego w ramach programu GIODO „TWOJE DANE – TWOJA SPRAWA” odbył się w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu połączony z Dniem Ochrony Danych Osobowych. W klasach najmłodszych (1 – 3) tematem była „Gra – odszyfruj ptaka DODO”. Gra polegała na ułożeniu układanki i odszyfrowaniu haseł. Następnie przeniesienie haseł na duży arkusz, kolorowanie ptaka DODO - tak, aby na końcu powstał kolorowy, ozdobiony przez dzieci plakat ptaka. Hasła dotyczyły: definicji danych osobowych, rodzajów danych osobowych, zasad związanych z ochroną danych osobowych w Internecie, zasad korzystania z komputera, zasad bezpieczeństwa w Internecie. Zabawa dostarczyła wszystkim sporej dawki wiedzy przez radość podczas wykonywania poszczególnych zadań. Dzieci miały okazję pracować w grupach, nauczyły się rozszyfrowywać hasło, przyswoiły wiedzę dotyczącą danych osobowych, bezpieczeństwa w Internecie, zasad prawidłowego korzystania z komputera. W klasach 4 – 6 tematem była „Gra  – Ratujcie swoje miasto” stworzona na obchody Dnia Ochrony Danych Osobowych i Dnia Bezpiecznego Internetu. Celem gry było wykorzystanie przez uczniów zdobytej wiedzy z zakresu bezpiecznego korzystania z Internetu i ochrony danych osobowych do rozwiązania zadań. Gra polegała na tym, że klasy otrzymały wstęp do gry, gdzie była opisana historia miasta szanującego prawo, w którym ktoś zaatakował całą sieć komputerową. Zadaniem uczniów było walczyć z przeciwnikami  o nazwie „NIELEGALNI”. Wszystkim drużynom udało się zdobyć 70% punktów, uratować miasto i pokonać „NIELEGALNYCH”. Uczniowie w klasach otrzymali na kartkach zadanie. Na każde zadanie klasa miała 10 minut, a zadań było 8. Każda klasa mogła wykorzystać dwa koła ratunkowe, którym było pięciominutowe skorzystanie ze stanowiska komputerowego przez jedną/dwie osobę/y z klasy w celu wyszukania informacji w Internecie. Wygrała klasa, która zrobiła NAJLEPIEJ w NAJKRÓTSZYM czasie wszystkie zadania. Nagrodą dla wygranej klasy były 6 z informatyki. Drużyny w naszej szkole wykazały się ogromnym zaangażowaniem i zdrową rywalizacją. Przedstawiciele klas wbiegali, pełni emocji do sali komputerowej, aby zdążyć na czas i móc otrzymać kolejne zadanie. Byliśmy pod wrażeniem pracy dzieci i działań w grupie. Przy okazji było bardzo wesoło i pouczająco. Klasa 5b i klasa 4b uplasowały się na I miejscu i otrzymały dyplomy oraz nagrodę. Pozostały klasy otrzymały dyplom za udział w konkursie oraz nagrodę. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za uczestnictwo w grze.   Uczniowie klasy 6a z wychowawczynią  

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress