TITLE

DESCRIPTION

Festiwal Teatralny „Maska” 2018

Otwarciem Festiwalu 20 marca 2018 r. była sztuka wystawiona przez kółko teatralne klas V z Jabłonny pod kierunkiem p. Martyny Cendrowicz. W przedstawieniu wzięli udział: Adaś Niezgódka - Maks, Pan Kleks - Staś, Szpak-  Kuba, uczniowie akademii - Ola, Kinga, Zosia, Agatka, Szymon, Julia i Małgosia. "Akademia Pana Kleksa" to optymistyczna opowieść o magicznej szkole i wspaniałym nauczycielu, gdzie nauka staje się przygodą pełną fantazji i radości. Scenariusz był połączeniem tradycji, czyli przedstawiał historię znaną z lektury, i nowoczesności. W występie nie zabrakło tańca, śpiewu i wesołej zabawy. Aktorzy świetnie wcielili się w swoje role, współpracowali na scenie, a przede wszystkim świetnie się bawili. Tańczyli do znanych piosenek: "Witajcie w naszej bajce", " Na wyspach Bergamutach", "Planeta fantazja", " Zoo" oraz "Buterffly". Agatka zaśpiewała piosenkę "Pożegnanie z bajką" Z. Sośnickiej, a cały występ wzbogaciło także kółko muzyczne akompaniujące na instrumentach akustycznych.   21.03.2018 r. wystąpiło kółko teatralne klas 1-3 z Jabłonny pod kierunkiem p. M. Cendrowicz z przedstawieniem "Brzydkie kaczątko". W roli głównej wystąpiła Zosia, w roli mamy i łabędzia Emilka, kaczątek i łabędzi Wiktoria, Karolina i Melania, w roli kaczki i łabędzia Wiktoria, kota - Michał i psa - Alan. W sztuce tradycyjna gra aktorska była przeplatana akcentami muzycznymi z wykorzystaniem muzyki klasycznej Piotra Czajkowskiego. Łabędzie wykonywały taniec ze wstążkami z elementami baletu. Całość dopełniała piękna dekoracja wykonana przez mamę Emilki i prezentacja multimedialna. Dzięki temu widzowie mogli się przenieść w miejsce akcji przedstawienia i poczuć atmosferę, jaka towarzyszyła małym aktorom na scenie. W występie nie zabrakło elementów humorystycznych i wzruszających, gdyż przedstawiona baśń jest pełna emocji i wzruszeń.     "Jak rozweselić pechowego nosorożca?" - spektakl kuźni teatralnej p. Doroty Papis. Nosorożec nie potrafi... fruwać! Swój problem powierza więc przyjacielowi – uroczemu wróbelkowi, a ten ze szczerymi intencjami próbuje go nauczyć tego, co sam potrafi doskonale. Występ kuźni teatralnej pod kierownictwem p. Doroty Papis prowadzi nas w dowcipny sposób przez naukę latania tytułowego pechowca. Czy marzenia wezmą górę nad rozsądkiem? Czy warto być kimś innym niż się jest w rzeczywistości? Co tak naprawdę okaże się istotne dla nosorożca, no i czy w końcu się do nas uśmiechnie? Te pytania nie pozostały bez odpowiedzi. Wyjątkowy spektakl ze wspaniałym przesłaniem został przyjęty przez publiczność żywiołowo i z pewnością zostanie zapamiętany na długo. FILM ZE SPEKTAKLU  

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress