TITLE

DESCRIPTION

Spotkanie ze świadkami historii

24 kwietnia mieliśmy okazję wziąć udział w niecodziennym spotkaniu z Panem Andrzejem Chyłką, Prezesem Zarządu Instytutu Historycznego Nurtu Niepodległościowego im. Andrzeja  Ostoja-Owsianego, i Panem Piotrem Wójcikiem, Członkiem Rady Programowej Instytutu Historycznego Nurtu Niepodległościowego im. Andrzeja  Ostoja-Owsianego. Panowie przybyli do nas, aby jako uczestnicy walki z władzami komunistycznej Polski o wolność naszego kraju przybliżyć nam, jak wyglądały drogi naszych rodaków do odzyskania niepodległości. To niezwykle spotkanie utrwaliło naszą wiedzę o przeszkodach, jakie musieli pokonać Polacy od roku 1795 do 1918 r., aby odzyskać suwerenność. Na przykładach wspomnień konkretnych osób - świadków historii - mieliśmy możliwość poznać wydarzenia z okresu II wojny światowej oraz okupacji niemieckiej i radzieckiej na ziemiach Polski. Ze słów zapisanych na kartach wspomnień tamtych osób zobaczyliśmy, jak przebiegała ich walka o wolność naszego kraju. W kolejnym etapie spotkania dowiedzieliśmy się, że ta wolność nie wyglądała tak, jak wyobrażali ją sobie ci, którzy o nią walczyli i potrzebne było kolejne pokolenie Polaków i Polek, które musiało podjąć o nią walkę. Podczas spotkania była możliwość dotknięcia prawdziwych źródeł z okresu PRL-u w postaci prasy wydawanej w tzw. drugim obiegu, którą nasi goście współtworzyli. To była doskonała lekcja patriotyzmu, za którą bardzo dziękujemy.   .

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress