TITLE

DESCRIPTION

GIODO – podsumowanie marcowych warsztatów

W marcu w ramach programu GIODO „TWOJE DANE – TWOJA SPRAWA” odbyły się w naszej szkole warsztaty dla klas 1 – 3 o temacie „Chronisz dane, chronisz siebie”. Uczniowie poznawali konieczność i zasady ochrony danych osobowych. Dzięki praktycznym zabawom, pogadance, dyskusji i współpracy w grupie mieli okazję poznać niebezpieczne skutki ujawniania danych swoich oraz innych osób. Pogadanka polegała na wyjaśnieniu, czym są dane osobowe, co się do nich zalicza i kiedy możemy zostać poproszeni o ich podanie. A także, że wśród danych osobowych są również dane wrażliwe, które są chronione w sposób szczególny (np. stan zdrowia, poglądy polityczne, przekonania religijne). Uczniowie mieli też okazję przyjrzeć się prezentowanym dokumentom zawierającym dane osobowe: legitymacji szkolnej, dowodowi osobistemu, paszportowi etc. Rebus, układanka, zabawa w "zakłócenie", zabawa w "nie podawaj moich danych" oraz pogadanka i dyskusja utrwaliły i pokazały w zrozumiały, teoretyczny i praktyczny sposób, czym są dane osobowe i dlaczego należy je chronić. Uczniowie klasy 6a z wychowawczynią  

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress