TITLE

DESCRIPTION

Projekt edukacyjny UNICEF „zaWody dla Afryki”

W II semestrze roku szkolnego wzięliśmy udział w projekcie edukacyjnym UNICEF "zaWody dla Afryki". Na lekcjach i w górnej świetlicy poruszyliśmy bardzo wiele ważnych tematów i problemów związanych z oszczędzaniem wody i jej brakiem na świecie. Mówiliśmy między innymi, jak ważna jest dla naszego organizmu, ponieważ stanowi aż 60% masy naszego ciała. A także, że nie wszyscy na świecie mogą się nią cieszyć tak jak my, gdyż w Afryce bardzo jej brakuje. Dowiedzieliśmy się, że przeciętny mieszkaniec Europy zużywa między 200 a 300 litrów wody dziennie, gdzie przeciętny mieszkaniec najbiedniejszych krajów w Afryce nie więcej niż 5 litrów wody na dzień, że kobiety w Afryce pokonują średnio 6 kilometrów, aby przynieść wodę do domu, a 660 milionów ludzi na świecie nie ma dostępu do czystej wody. Dowiedzieliśmy się również, że około 800 dzieci poniżej 5. roku życia umiera każdego dnia z powodu chorób biegunkowych, spowodowanych brakiem czystej wody. W świetlicy wraz z dziećmi wykonaliśmy kodeks oszczędzania wody, który został przesłany na konkurs do siedziby UNICEF. Takie kampanie są na pewno potrzebne, aby "zasadzić dobre ziarenko" w młodym pokoleniu, które zakiełkuje w przyszłości. A wprowadzając zmiany, już teraz możemy wychować kolejne pokolenie młodych ludzi świadomych problemu braku dostępu do czystej wody. Uczmy więc dzieci, ale także uczy się razem z nimi, że dostęp do czystej wody to dobrodziejstwo i przywilej, o który powinniśmy dbać, aby czystej wody nigdy nie zabrakło dla kolejnych pokoleń.  

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress