TITLE

DESCRIPTION

DWA NOWE MIĘDZYNARODOWE PROJEKTY ETWINNING

Klasy piąte rozpoczęły dwa nowe projekty międzynarodowe. Pierwszy z nich to "The incredible adventure of little Melina". Oprócz nas biorą w nim udział szkoły z Grecji i Rumunii. Projekt dotyczy pszczoły, niezwykle ważnego dla naszego ekosystemu owada i niebezpieczeństw, z którymi się styka. Uczestnicy projektu tworzą własną historię o pszczołach, o tym, co możemy zrobić, aby je chronić. Językiem komunikacji jest język angielski. Obecnie jesteśmy na etapie wzajemnego poznawania się – zamieszczamy i oglądamy zdjęcia, filmy i prace nadsyłane przez kraje partnerskie. Utworzyliśmy też padlet – wirtualną „tablicę korkową”, na której zamieszczamy krótkie informacje o sobie. Drugi nasz projekt to „Sharing celebrations”. W tym projekcie jesteśmy razem ze szkołami z Włoch i Hiszpanii. Na eTwinningowej platformie TWINSPACE dzielimy się z naszymi partnerami informacjami o tym, jak obchodzimy najważniejsze święta. Informacje o tradycjach, kulturze, zwyczajach zapisujemy w formie elektronicznej książeczki za pomocą programu komputerowego StoryJumper.  

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress