TITLE

DESCRIPTION

Z POMOCĄ POTRZEBUJĄCYM DZIECIOM – SZYCIE LALECZEK UNICEF

Nasza szkoła od kilku lat aktywnie wspiera akcje organizowane przez UNICEF. Tak było i tym razem, kiedy uczniowie, a właściwie uczennice klas 4, 5 i 6 przystąpiły do udziału w projekcie "Wszystkie kolory świata". Celem akcji było przygotowanie szmacianych laleczek UNICEF symbolizujących pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Z początkiem stycznia zgromadziliśmy materiały - tkaniny, włóczki, watę, guziki i inne i przy wsparciu rodziców i pani od techniki w twórczym szale ruszyliśmy do projektowania i szycia laleczek. Przez kilka kolejnych lekcji plastyki i techniki towarzyszyły nam kolorowe szmatki i mnóstwo śmiechu i rozmów. Przeżywałyśmy zarówno chwile zwątpienia w ukończenie lalki, jak i wiary, że się uda, ale przede wszystkim podczas wspólnej pracy rodziła się miłość do nowo powstałych laleczek. Niełatwo było się rozstać, nawet na chwilę... Gotowe laleczki zostały zaprezentowane podczas szkolnej wystawy, kiedy jedni uczniowie tylko je oglądali, inni - postanowili zaopiekować się, jednocześnie przekazując darowiznę na rzecz ratowania życia dzieci. Już minimalna kwota darowizny w wysokości 10 zł umożliwi zaszczepienie jednego dziecka przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego! A my już planujemy kolejne przygody z nowo poznanymi i przygarniętymi laleczkami - z każdą z osobna i ze wszystkimi razem!  

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress