TITLE

DESCRIPTION

CO ARTYSTA MIAŁ NA MYŚLI?

Co artysta miał na myśli? Takie pytanie postanowiliśmy zadać sobie podczas ostatnich zajęć plastyki w klasach 6. Dwie kobiety siedzą na marmurowym tarasie w towarzystwie małego chłopca, dwóch psów, papugi, pawia, gołębi. Spojrzenia kobiet, jakby nieobecne, znudzone, zwrócone w ten sam punkt poza obrazem. Ciemna, nieznana przestrzeń w tle... Jaki był zamiar Vittore Carpaccia – autora obrazu „Dwie weneckie damy” namalowanego ok. 1490-1500 r.? Na co patrzą kobiety? Klasy 6 podjęły próbę rozwikłania zagadki i dorysowania brakującej części obrazu. I podobnie jak w przypadku innych artystów, nasze prace też nie są oczywiste. Znajdziemy tu grozę rozpadającego się balkonu, scenę egzekucji… psa, UFO, a nawet pokeball czy oczko wodne! A co, Waszym zdaniem, powinno znaleźć się na brakującej części obrazu?  

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress