TITLE

DESCRIPTION

DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA 2019

15 marca 2019 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień św. Patryka – patrona Irlandii. Uczniowie klasy 6a przybliżyli historię i znaczenie tego święta młodszym kolegom i koleżankom. To radosne święto jest obchodzone od lat nie tylko w Irlandii, ale i w wielu innych państwach na całym świecie. Jak mówią mieszkańcy Zielonej Wyspy: „każdy chciałby choć jeden dzień w roku być Irlandczykiem”.  W tym dniu nasi uczniowie mogli zostawić w domu szkolne mundurki i włożyć zielone ubrania. Jak podaje legenda, św. Patryk nawrócił Irlandię na chrześcijaństwo i opowiadał o Trójcy Świętej na przykładzie trzylistnej koniczynki. Z innych źródeł możemy dowiedzieć się, że wypędził z Zielonej Wyspy zajadłe węże. To tylko niektóre z irlandzkich podań, jakie poznali uczniowie, świętując Dzień św. Patryka.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress