TITLE

DESCRIPTION

FESTIWAL PROJEKTÓW 2019 – RELACJA ZDJĘCIOWA

W tym roku po raz pierwszy postanowiliśmy połączyć Festiwal Teatralny „Maska” z debiutującym w naszej szkole Festiwalem Projektów. Jako szkoła stawiająca na rozwijanie u uczniów kompetencji społecznych zdecydowaliśmy się na przygotowanie takiego przedsięwzięcia, aby naszym wychowankom dać kolejną możliwość do kształcenia w sobie umiejętności współpracy, komunikacji, przedsiębiorczości, kreatywności i elastyczności. W grupach mieszanych wiekowo we współpracy ze starszymi uczniami ze szkoły przy ul. Parkowej oraz pod okiem wspierających nauczycieli pracowaliśmy nad projektami  w blokach: eksperymentalnym, gimnastycznym, plastycznym, językowym, muzycznym, filmowym i teatralnym. Efektem były przedstawienia, występy muzyczne, filmy, wystawy prac, które pokazaliśmy w legionowskim ratuszu oraz naszych szkołach w dniach 13-16 maja br. Całe przedsięwzięcie odbyło się pod hasłem „Żywioły wokół nas”.

Nasze tegoroczne projekty:

* „Taniec żywiołów”  - grupa taneczna

* Występ Marty Wąsik i kuźni teatralnej oraz kl. V – VI oraz kółka teatralnego kl. 0 – IV „Historia żywiołów”

* Grupa projektowa-muzyczna – piosenka po hiszpańsku Alvaro Soler „Sofia”: Krzysztof Sałek, Karolina Skublicka, Jan Michalak, Olena Wierchowicz – fortepian.

* Występ kółka wokalno - instrumentalnego  - dwie piosenki: „Ogniki” i „Wiatr”  – Kasia Jankowska.

* Piosenka po angielsku Alan Walker „Darkside” – wykonanie Sonia Miller, Krzysztof Sałek, Olena  Wierchowicz

* Piosenka po polsku „Kolorowy wiatr” z filmu Disneya „Pocahontas” – wykonują Małgosia Chojnowska, Maja Jurga, Kornelia Olkucka, Bogna Lewicka i Olena Wierchowicz.

Środa w naszej szkole była dniem niezwykłym. Wszystkimi zmysłami doświadczaliśmy efektów współpracy uczniów, mentorów i opiekunów grup. Trzy grupy odpowiedzialne za eksperymenty przygotowały wyjątkowe pokazy. Pierwsza grupa przedstawiła: Chmurę w słoiku, Wulkan, Balon w butelce, Piankolinę, Piaskowego glutka, Tęczę na mleku oraz kolorowy deszcz. Druga grupa zaprezentowała Ciecz nienewtonowską, Nurka Kartezjusza, Wulkan w butelce, Tańczące mleko, Kuleczki w kubeczku.

Trzecia grupa zaskoczyła nas eksperymentami z ogniem, wrzątkiem, jabłkami i energią elektryczną. 

Oprócz tego obejrzeliśmy projekt plastyczny dotyczący Ziemi z hasłem przewodnim "Przyroda jest wieczna, kiedy jest bezpieczna". Dzieci zwracały uwagę na zatrucie środowiska, podkreślając przy tym problem plastikowych odpadów.

Plastyczny projekt, który dotyczył żywiołu, jakim jest ogień, został doskonale uchwycony przez kolejną grupę. Dzięki niemu mogliśmy porozmawiać przy ognisku, a także zobaczyć prace, takie jak: "Płomień nadziei", "Lady of fire", "Zamek", "Zombiak walczący z ogniem".

Kolejna plastyczna grupa przygotowała projekt "Powietrze". Powstał obraz przedstawiający zniszczenia po huraganie.  Chmury dzieci zrobiły z balonów z helem, wiry rysowały powietrzem (zmieszały farbę z wodą, płynem do naczyń, w co dmuchały słomkami, a powstałe bańki przenosiły na prace).

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress