TITLE

DESCRIPTION

MATEMATYKA W PRAKTYCE – ZAKUPY KL. IB

22 listopada klasa Ib odbyła wyjątkową lekcję matematyki. Uczniowie wybrali się do pobliskiego marketu na zakupy. Poszerzali zdobytą na lekcjach wiedzę o obliczeniach pieniężnych. Każdy dysponował taką samą kwotą, za którą mógł kupić owoc, słodycze i drobiazg dla rodziców lub rodzeństwa. Dzięki dobrej umiejętności dodawania wszystkim udało się zmieścić w określonej sumie. Na pamiątkę wspólnego wyjścia uczniowie zachowali paragony, które po powrocie do szkoły wspólnie omówiliśmy.
Klasa utrwaliła swoją wiedzę na temat różnorodności artykułów znajdujących się w poszczególnych działach na półkach sklepowych. Wyjście zaliczamy do bardzo udanych i z pewnością było nie tylko lekcją matematyki, ale także przyniosło wiele korzyści pod względem rozwijania umiejętności społecznych.
Zapraszamy do galerii!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress