Osiągnięcia

ROK SZKOLNY 2017/2018

Z przyjemnością informujemy o sukcesie uczennicy klasy IVa, Oleny Wierchowicz, która zdobyła I miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie Literackim „W krainie pand” organizowanym przez Instytut Konfucjusza przy UJ w Krakowie. Gratulujemy wygranej!

W III Powiatowym Konkursie Plastycznym „Anioły są wśród nas” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 8 w Legionowie nasze uczennice zdobyły I i III miejsce:

W kategorii uczniów klas VI-VII: I miejsce: Benita Matecka

W kategorii uczniów klas I-III: III miejsce: Natalia Adamowska. Gratulujemy!
W szkolnym konkursie "Świąteczne anioły" nagrody i miejsca przyznano:

KATEGORIA: KLASA I

I MIEJSCE  - JAN STASZKIEWICZ

KATEGORIA: KLASY II – III

I MIEJSCE -  WIKTORIA JANISZEWSKA, kl. III a

II MIEJSCE EX AEQUO:

NATALIA ADAMOWSKA, kl. II

NADIA KOBYLIŃSKA, kl. II

MICHAŁ KRIPIEC, kl. III b

KATEGORIA: KLASY IV- VI

I MIEJSCE  - AURELIA KRZYWKOWSKA, kl. V b

ROK SZKOLNY 2016/2017

Uczniowie najmłodszych klas licznie wzięli udział we wiosennej edycji olimpiady z języka angielskiego Olimpusek. Wśród uczestników jest wielu laureatów. Gratulujemy wszystkim, a szczególnie uczennicy klasy IIb Karolinie Rosiak, która zajęła I miejsce w skali całego kraju, otrzymując grawerowany dyplom laureata.

A oto nasi laureaci:

Karolina Rosiak IIb otrzymała grawerowany dyplom laureata, zajmując  1. miejsce;
Melania Walento IIa otrzymała dyplom laureata, zajmując 9. miejsce;
Szymon Rolewicz IIa otrzymał dyplom laureata, zajmując 9. miejsce;
Jan Szeszko Kowalski IIa otrzymał dyplom laureata, zajmując 9. miejsce;
Andrzej Pieńkowski IIb otrzymał dyplom laureata, zajmując 11. miejsce;
Nikita Lisevitch IIa otrzymał dyplom laureata, zajmując 14. miejsce;
Lila Rebech kl.  I otrzymała dyplom laureata, zajmując 13. miejsce;
Emilia Rowlette kl. I otrzymała dyplom laureata, zajmując 14. miejsce.
Jesteśmy z Was dumni!!!!

Stanisław Michalak, Krzysztof Dyba, Paweł Pawlukiewicz, Robert Miller i Malwina Dębska otrzymali wyróżnienie w tegorocznej edycji konkursu matematycznego Kangur. Gratulujemy !!!

Za udział w konkursie na grę matematyczną, zorganizowanym przez Opiekunów SKO w naszej szkole, został nagrodzony uczeń Maciej Krupa z klasy 5bII miejsce otrzymali uczniowie Stanisław Michalak z klasy IVa oraz Antoni Woliński z klasy IVa, miejsce I zaś zdobyła praca Inetty Charążki z IVa.

W Powiatowym Minikonkursie Matematycznym pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo wyróżnienie otrzymał uczeń klasy IVa – Stanisław Michalak.

W XXIV Wojewódzkim Konkursie MDK Muranów "Wydajemy własną książkę" nagrody literackie zdobyły: Inetta Charążka za książkę „(Nie)zwykłe wpadki 10-latki (czyli 15 dni z życia Andżeli)” oraz Katarzyna Missiek za książkę „Fifik” , zaś nagrodę edytorską - Olena Wierchowicz za „Tomik wierszy o potworach”. Brawo, Dziewczyny!

 

W Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej szczebla powiatowego gimnastyczki w składzie: KINGA BIENIAS, OLIWIA WIKTOROWICZ, ZOSIA SZYSZKO-KOWALSKA, JULIA KOSIK, MARTA CHWIEJCZAK, MARTA GĄGOR, ALICJA REBECH, JOANNA BIENIAS, WIKTORIA BARTNICZAK, ZOSIA LIPIŃSKA zajęły III miejsce.

 

IV miejsce w XVII Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym dla klas IV-VI w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Legionowie zdobyły Malwina Dębska, Ola Waszczyszyn i Ania Morus.

 

MAZOWIECKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

DRUŻYNOWE ZAWODY W PŁYWANIU – SZKOŁA PODSTAWOWA,

CHŁOPCY i DZIEWCZĘTA (20 marca 2017)

 

DZIEWCZĘTA:

W rezultacie w konkurencjach indywidualnych dziewczęta uzyskały:

3. miejsce BOGNA LEWICKA ( 50 m st. dowolny) – uzyskany wynik 00:40:02

6. miejsce MAŁGORZATA CABAJ ( 50 m st. dowolny) – uzyskała wynik 00:50:21

8. miejsce KLAUDIA BARTNICZAK (25 m st. grzbietowy) – uzyskany wynik 00:26,39

DELFINA DMOWSKA ( 25 m st. dowolny) – uzyskany wynik 00:25,84

Sztafeta – 7. MIEJSCE

POWIAT – 9. MIEJSCE

MIASTO LEGIONOWO – 3. MIEJSCE

 

CHŁOPCY:

W rezultacie w konkurencjach indywidualnych uzyskali:

5. miejsce BARTNICZAK OSKAR (25 m st. grzbietowy) – uzyskany wynik 00:23,12

6. miejsce OLIWER REMISZEWSKI ( 5 m st. grzbietowy) – uzyskany czas 00:48,96

7. miejsce DYBA KRZYSZTOF ( 50 m st. dowolny) – uzyskany wynik 00: 46,35

 

SZTAFETA –  12. MIEJSCE.

POWIATY – 12. MIEJSCE

MIASTO LEGIONOWO – 5. MIEJSCE

 

 

Zawody Miejskie Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym 30 stycznia 2017 r. - I miejsce w kategorii chłopców oraz I miejsce w kategorii dziewcząt.

W Ogólnopolskim Konkursie Języka  Angielskiego UNDERSTAND 2016 (audio-test) dyplom LAUREATA z wynikiem DARDZO DOBRY otrzymała Weronika z klasy VI

W szkolnym konkursie na najpiękniejszą baśń rodzinną dla klas I-III wygrała Olena Wierchowicz z klasy III wraz z mamą Katarzyną, zaś w konkursie na najpiękniejsze opowiadanie świąteczne dla klas IV-VI - Wiktoria Engelbrecht z kl. Vb. Wyróżniona została praca Kingi Bienias z klasy IVa.

Szkolny Konkurs anglistyczny Let's speak English:

I miejsce Maksym z kl. IV a,
II miejsce Olena z kl. III a,

III miejsce Wiktoria z kl. Vb.

Szkolny konkurs - Najładniejsza jesienna klasa: zwycięzcy w dwóch kategoriach klasowych:
pierwsze miejsca: klasa VI i I,
wyróżnienia: klasa Vb i IIIB.
Wzorowa Łazienka: dwie kategorie klasowe:
I miejsce - Kamil Łachnowicz kl IIIA,
II miejsce Melania Walento IIa,

III miejsce Małgosia Wicińska IIIa.

I miejsce - Aurelia Krzywkowska klasa IV B,
II miejsce Wiktoria Engelbrecht kl Vb,

III miejsce Natalia Rębacz Vb.

Multitest  z przyrody:

Natalia Sitnik z kl.IV b otrzymała dyplom wyróżnienia i zajęła 13. miejsce,

Stanisław Michalak z kl.IV a otrzymał dyplom wyróżnienia i zajął 14. miejsce,

Malwina Dębska z kl.V b otrzymała dyplom wyróżnienia i zajęła 15. miejsce.

 

W Świątecznym Konkursie Poezji i Piosenki Anglojęzycznej (6 grudnia 2016):

W kategorii klas I-III zwyciężyła Olena Wierchowicz z klasy IIIa, drugie miejsce zajął Marcin Socha z IIa, natomiast trzecie miejsce należało do Karoliny Rosiak z IIb.

W kategorii klas IV-VI zwyciężył Stanisław Michalak z klasy IVa, drugie miejsce zajęła Marcela Walento z Vb, zaś trzecie – Malwina Dębska z Vb.

Wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Engelbrecht, Michalina Ragan, Maja Gizińska, Kirill Lisevich, Stanisław Gleba.

 

W konkursie języka angielskiego Master of Spelling (2 grudnia 2016):

I miejsce ex aequo zajęli: Delfina Dmowska, Bartosz Prusinowski, Kirill Lisevich, Olena Wierchowicz;

II miejsce zajął Mateusz Rosiak;

III miejsce zajęła Julia Kosik.

 

ROK SZKOLNY 2015/2016

Srebrne Pasmo w Przeglądzie zorganizowanym w ramach Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów Szkolnych  „Śpiewająca Polska” dla naszych Smyczków.

W Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „FOX” organizowanym pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej UJ w Krakowie dyplom laureata uzyskał  Mikołaj Kowalewski z klasy 6a.

W ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego English Ace dyplom laureata z wynikiem DOBRY uzyskała Zofia Pawlukiewicz z klasy 6b.
Nasz zespół Wiolinki został laureatem Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki „O’beeBok” 2016.

W międzynarodowym egzaminie Cambridge z języka angielskiego KET z wyróżnieniem – Pass with Merit zdobyli  Karolina Krupa i Mikołaj Kowalewski, zaś KET z najwyższym wyróżnieniem – Pass with Distinction: Wiktoria Zipper, Justyna Wendt i Zofia Pawlukiewicz.
W konkursie Spelling Master szkolny dyplom zdobyła  Monika Gorączko z klasy IVa.

Gabrysia Kwiatkowska zajęła I miejsce VI Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej „Poliglota” w kategorii solistów klasy IV-VI.
Sukcesy sportowe:
I miejsce w Mistrzostwach Legionowa w tenisie stołowym chłopców.
I miejsce w Mistrzostwach Legionowa w tenisie stołowym dziewcząt.
I miejsce w Mistrzostwach Legionowa w unihokeju chłopców.
I miejsce w Mistrzostwach Legionowa w unihokeju dziewcząt.
I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Legionowskiego w unihokeju dziewcząt.
II miejsce w Mistrzostwach Legionowa w minipiłce siatkowej chłopców.
II miejsce w Powiatowych Igrzyskach w Tenisie Stołowym chłopców.
III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Legionowskiego w minipiłce siatkowej chłopców.

III miejsce w Mistrzostwach Legionowa w minipiłce ręcznej chłopców.
III miejsce w Powiatowych Igrzyskach w Tenisie Stołowym dziewcząt.
III miejsce w Igrzyskach Międzypowiatowych w unihokeju dziewcząt.

ROK SZKOLNY 2014/2015

"Sukces nigdy nie jest efektem słomianego zapału – tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień."

James Madison

 

Wysokie rezultaty naukowe uczniów tworzą rangę szkoły, mają wpływ na obraz szkoły w środowisku lokalnym, są symbolem solidnej pracy kadry pedagogicznej i uczniów.

Nic tak nie raduje nauczycieli, jak triumf ich podopiecznych.

Nasi uczniowie biorą udział przeróżnych konkursach, zawodach, olimpiadach wykazują się olbrzymim poziomem wiedzy, umiejętności i osiągają w nich wiele zwycięstw.

A oto powody do dumy:

 

Sukcesy naukowe klas I – III

 

Laureatami Ogólnopolskiego Konkursu kształcenia zintegrowanego "Zuch"  zostali:

Natalia Sitnik, Jakub Rolewicz, Krzysztof Dyba, Wiktor Łukasiewicz, Monika Gorączko, Maciej Krupa i Marcela Walento.

 

II miejsce Ogólnopolskim Konkursie kształcenia zintegrowanego Olimpusek zajęła Katarzyna Missiek.

 

Laureatami Ogólnopolskiego Konkursu kształcenia zintegrowanego Olimpusek są:

Jakub Rolewicz, Weronika Węgrzynowska, Mikołaj Kunert, Monika Gorączko, Natalia Rębacz oraz Marcela Walento.

 

Wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Kangur" otrzymali:

Krzysztof  Dyba, Malwina Dębska, Aleks Lewkiwski, Robert Miller.

 

Sukcesy muzyczne:

 

Gabrysia Kwiatkowska kl. IIIA - Ogólnopolski Festiwal Piosenki Polskiej i Anglojęzycznej "O'beeBOK" - wyróżnienie, Mazowiecki Festiwal Twórczości Dzieci i Młodzieży ASTERIADA - wyróżnienie, Konkurs Kolęd "Śpiewająca Siódemka" - II miejsce, Konkurs Piosenki Patriotycznej i Wojskowej - "Śpiewająca Siódemka" - II miejsce

 

Zespół Dzwoneczki - uczniowie klas IIIA i IIIB - Ogólnopolski Festiwal Piosenki Polskiej i Anglojęzycznej "O'beeBOK" - wyróżnienie,  Konkurs Kolęd "Śpiewająca Siódemka" - I miejsce, Finaliści Festiwalu Kolędowe Serce Mazowsza - Siedlce.

 

Zespół Smyczki - uczniowie klas IV, VA, VB, VI, I gimnazjum - Konkurs Kolęd "Śpiewająca Siódemka" - I miejsce, Finaliści Festiwalu Kolędowe Serce Mazowsza - Siedlce,

 

Klasa I gimnazjum - wyróżnienie w Ogólnopolskim konkursie Klasowa Piosenka Minutowa.

 

Sukcesy w dziedzinie matematyki:

 

W Powiatowym Konkursie Matematycznym do drugiego etapu finałowego awansowali: Wojciech Michalski, Aleksander Kurpias.

 

W Międzygminnym Konkursie Matematycznym "Młody Myśliciel" do etapu finałowego awansowali: Filip Naumienko i Aleksander Kurpias.

 

Natomiast laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego -Olimpiada Wiedzy Archimedes został: Aleksander Kurpias, Wojciech Michalski i Filip Naumienko.

 

Sukcesy w konkursach języka angielskiego

 

Justyna Wendt

- laureat międzynarodowego egzaminu Cambridge Young Learners English  na poziomie Flyers

- laureat Ogólnopolskiego Konkursu  Języka Angielskiego  FOX z wynikiem BARDZO DOBRY

 

Karolina Krupa

- laureat międzynarodowego egzaminu Cambridge Young Learners English  na poziomie Flyers

 

Zofia Pawlukiewicz

- laureat Ogólnopolskiego Konkursu  Języka Angielskiego  FOX

- laureat Ogólnopolskiego Konkursu  Języka Angielskiego Olimpus

 

Maciej Dyba

- laureat Ogólnopolskiego Konkursu  Języka Angielskiego  FOX

 

W mijającym roku szkolnym poszczególni uczniowie z klas I a i I b wzięli udział w zimowej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady „Olimpusek”.

 

Następujące osoby mogą pochwalić się  dyplomem  laureata Olimpiady:

 

Pola Jagusiak  Ia zajęła 4. miejsce

Małgorzata Wicińska I a zajęła 7. miejsce

Mikołaj Nowakowski  I a zajął 7. miejsce

Zofia Szeszko – Kowalska I a zajęła 9. miejsce

Alicja Rebech  Ib zajęła 12. miejsce

Michalina Ragan Ib zajęła 12. miejsce

Olena Wierchowicz zajęła 13. miejsce

Helena Wendt zajęła 14. miejsce

 

W naszej szkole rozwijamy nie tylko umysły, ale również i ciało.

 

Sukcesy sportowe

 

W bieżącym roku szkolnym uczniowie szkoły podstawowej w klasyfikacji końcowej MAZOWIECKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ  na poziomie gminy po rocznej rywalizacji obejmującej 24 konkurencje uplasowali się na wysokim 4 miejscu.

 

I miejsce w Międzyszkolnym Turnieju "Gry i zabawy na sportowo" zdobyli uczniowie z  klas I: Delfina Dmowska, Mateusz Rosiak, Maciek Dębski, Maciej Wissuwa, Olena Wierchowicz, Małgorzata Wicińska, Helena Wendt, Karol Wawrzyniecki, Zosia Szeszko -Kowalska, Dominik Chojnowski.

 

I miejsce w Mistrzostwach Legionowa, II miejsce w powiecie w tenisie stołowym chłopców zdobyli: Jaś Adamiak, Łukasz Łukaszewski, Patryk Nowicki.

 

I miejsce w Mistrzostwach Legionowa, III miejsce w powiecie w tenisie stołowym dziewcząt zdobyły: Karolina Redlińska, Ola Polak, Patrycja Frydryszewska

           

I miejsce w Legionowie, I miejsce w Powiecie Legionowskim oraz II miejsce w zawodach międzypowiatowych w gimnastyce dziewcząt wywalczyły: Lena Ragan, Agatka Zachariasz, Kinga Bienias, Ola Bziuk, Weronika Kołtek, Oliwia Trąbińska, Wiktoria Jędrej, Kalina Lemiesz i Gosia Cabaj

 

II miejsce w Mistrzostwach Legionowa i II miejsce w powiecie legionowskim w mini-piłkę siatkową chłopców zdobyli: Franek Skoczeń, Łukasz Łukaszewski, Karol Pierzchalski, Kacper Morus, Patryk Nowicki, Mikołaj Majewski, Wiktor Żmijewski, Karol Płowiecki, Konstanty Bowkiewicz, Michał Pyrcak, Maciej Tołkacz.

 

II miejsce w Mistrzostwach Legionowa w unihokeju chłopców  po zaciętym finale wywalczyli: Włodek Wiernicki, Karol Pierzchalski, Jaś Adamiak, Kacper Morus, Patryk Nowicki, Borys Borzęcki, Łukasz Łukaszewski, Franek Skoczeń, Mikołaj Majewski, Jan Podgórski, Mateusz Pawłowski, Mateusz Jangas, Kuba Bielenin.

 

III miejsce w Legionowie w dwa ognie usportowione zdobyły zarówno dziewczęta jak  i chłopcy. Druzyna dziewcząt: Karolina Redlińska, Wiktoria Zipper, Wiktoria Jędrej, Weronika Kołtek, Oliwia Trąbińska, Monika Gorączko, Gabrysia Kwiatkowska, Kasia Zdanowicz i Drużyna chłopców: Maciej Pawłowski, Aleksander Janiszewski, Jakub Nużyński, Jan Gleba, Oskar Gall, Jan Adamiak, Stanisław Skoczeń, Maciej Kowalski.

 

 


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress